Hra na PC Doom Eternal

Úspěšná série Doom má další pokračování v rámci Doom Eternalu a k tomu i další dvě zábavné DLC, které vyšle s odstupem roku. Dostáváte se na Zemi, kde tito démoni přicestovali skrz portál.

Pojďme se podívat lehce do historie hry Doom, kdy jako první Doom jsme mohli hrát už v roce 1993 a hra se stala velmi významnou video hrou této doby. O vývoj se postarali právě z ID Software a nesmí chybět ani Wolfenstein 3D na kterém ID Software také pracoval. V té době se jednalo o opravdu skvělé PC hry. Doom 2 pak dorazil v roce 1994 s pokračováním Final Doom z roku 1996 a Doom 64 z roku 1997.

Menší odbočku pak udělal Doom 3 z roku 2004 podle kterého byl i film. Zde vývojáři chtěli vsadit na příběh, ale spoustě hráčům této série se tento díl jevil poněkud nepodařený. Dalo by se také říct, že zde byla krapet hororová atmosféra a nikoliv taková akce, jak jsme byli u předešlých dílů Doom zvyklí.

Dlouho se pak nic nedělo a až v roce 2016 vyšel nový Doom (Doom 4), který měl skvělý soundtrack a odehrával se zájmena na Marsu. Doom Eternal pak dorazil v roce 2020 a je opět skvělý a má mnohem více akce, než Doom z roku 2016.

Grafika

Doom Eternal je postaven na vypracovaném ID tech enginu, který sice neoplývá nádherou, jako je třeba CryEngine u hry Crysis, ale zase na druhou stranu se dá tento engine různě upravovat. Není náhodou, že hru Doom dokázali hráči rozjet i na těhotenském testu a jiné šílenosti. Grafický engine je totiž dostupný na různé platformy Windows, Linux, iPod Linux Project nebo i na Androidu.

Doom Eternal však již běží na novodobém Id Tech 7 engine ,což je nástupce id Tech 6. Tento engine byl prvně představen na QuakeCon 2018. Id Tech 7 engine můžou používat i jiné hry, které nejsou přímo od vývojářů ID software a velkou výhodou je, že nemá žádné omezení v rámci FPS a tedy funguje i na 1000 FPS.

Zbraně

Asi nejznámější zbraní je BFG9000 což je nejsilnější zbraň v Doom. Dokáže zneškodnit veškeré nepřátele v její blízkosti, ale má málo nábojů. Používejte ji tedy s rozvahou a nejlépe na místa, kde je hodně nepřátel u sebe. Tímto si pročistíte cestu. Další oblíbenou zbraní v Doom je brokovnice, se kterou jednoduše dokážete ustřelit hlavu jednotlivým zombie, cyberdémonům, cacodémonům a jiným nestvůrám.

Hlavní hrdina se dokáže neustále zlepšovat. Můžete tak vylepšovat brnění i samotné zbraně. Dokonce rozšiřovat počet životů.

DLC do hry

Aby toho nebylo málo, tak se vývojáři snažili rozšířit obsah Doom Eternal a to v rámci Doom Eternal – Ancient God Part One a Part Two. První díl je tak trochu zahřívací kolo a druhý díl je opravdu těžký. Odehrává se na Zemi, kde budete bojovat za naprosté zničení démonických nepřátel ze Země a dostaňte je zpátky tam, kde patří a to do pekla

  • Zábava
  • Hratelnost
  • Grafika
4.7

Popis

Doom Eternal je fantastická střílečka, ve které nesmíte mít s nikým slitování. Projevte své agresivní sklony právě v této hře.