Hra na PC Far Cry 5

V nejnovějším díle (rok 2018) Far Cry 5 dorazil do prostředí Ameriky. Ocitli jste se v Montaně. Země plná svobody, ale také fanatického kultu. Postavte se tomuto kultu, kterému vládne Joseph Seed a pojďte proti jeho sourozencům Heraldům.

Hra je opět v češtině a vypadá to, že se jedná o poslední díl série Far Cry 5, který bude v českém jazyce. Již další díl Far Cry 6 v češtině bohužel nebude.

Nicméně pojďme se podívat, co vás v této hře čeká.

Grafika

Po grafickém zpracování je hra na vysoké úrovní a co se týče požadavků na grafickou kartu, tak nejsou nějak vysoké. Je potřeba však mít dobrý procesor Core i5 minimálně s Nvidia GeForce GTX 670 nebo AMD R9 270.

Již se neocitáte na tropickém ostrově

Ve Far Cry 5 se ocitáme hodně v přírodě, což naprosto změnil styl, kdy se vždy série odehrávala na tropickém ostrově, což známe třeba počátkem série u Far Cry 1, která ještě byla pod firmou Crytek (ano tou, která pak vydala Crysis v roce 2008).

Ubisoft tak koupil práva na hru Far Cry. Ve Far Cry 5 budete muset osvobozovat jednotlivé části v Montaně, za které pak získáváte RP body.

Otevřený svět

Svět je opravdu otevřený a nabízí spoustu možností. Můžete jít na misi úplně jinou cestou a není potřeba jít na přímo. Výhodou je tedy obrovská svoboda, takže je to zábava. V průběhu, kdy se třeba přesouváte na misi, tak budete moci zachránit nějaké lidi, díky kterým získáváte body a hlavně jsou vám následně vděční, se kterými můžete hrát dál.

Dokonce můžete mít i svého psa, se kterým pak budete bojovat nebo dokonce medvěda.

Svého hrdinu můžete i různě vylepšovat a to i co se týče zbraní, což je skvělé.

Shrnutí

Hra Far Cry 5 není sice tak dobrá, jako Far Cry 3 například, kdy jste se ocitli na ostrově s partou kamarádů a dostali jste se do problému, ale má své kouzlo. Far Cry 5 se tedy tak trošku rozšířilo o formu RPG prvků, kdy se hlavní hrdina může zlepšovat a to za dostupné body, které získává osvobozováním území a také plnění hlavních úkolů.

  • Grafika
  • Hratelnost
  • Zábava
4

Popis

Far Cry 5 je sice dobrá hra, ale na své předchůdce až tak nemá. Určitě nepřekoná skvělý díl Far Cry 3, který se Ubisoftu nadmíru podařil.