Hra na PC GTA 5

GTA 5 je nejdéle hranou hrou v celé sérií GTA. Rockstar Games tuto hru vydal už skoro před 10 lety a hra je stále oblíbená a to hlavně v rámci GTA Online, kde hraje spoustu hráčů a obsah je neustále aktualizován. Dorazí někdy GTA 6?

Z ekonomického hlediska se to stále firmě Rockstar Games nevyplatí, protože mají dostatek peněz právě z GTA 5 Online. Nicméně už delší dobu se šíří po internetu různé dohady, že GTA 6 opravdu brzo bude.

My osobně hru GTA 6 očekáváme tak v roce 2023. Kde se bude odehrávat není jisté, ale třeba takový návrat na Floridu do Miami?

Jsou to prozatím pouze čisté spekulace, ale zpátky ke hře GTA 5.

Příběh

Vše se odehrává ve smyšleném velkoměstě Los Santos, které bylo vytvořeno na reálném městě Los Angeles. Ve hře hrajete za Michaela, Franklina a Trevora, kteří se chystají spáchat obrovský zločin, ale jsou zároveň pod tlakem vládní agentury. Hra nabízí otevřený svět, kde můžete dělat cokoliv. Vyberte si auto, motorku, loď, vrtulník, stíhačku a další. Celý příběh je skládanka, která pak vyústí v jednu velkou loupež. V celé hře neustále pácháte trestnou činnost, takže jste pod drobnohledem policie. V horním rohu pak vidíte úroveň hledanost, kde je možných 5 hvězd, kdy už po vás půjde i armáda.

PC a konzole

GTA 5 bylo delší dobu pouze na konzolích a na PC se hra dostala později. To vlastně poté, co hráči po této PC hře volali. Na konzole vyšla v roce 2013, ale na PC o dva roky později v roce 2015.

Hra je dostupná na Xbox 360, Playstation 3, Xbox One, Playstation 4, Windows, Playstation 5, Xbox Series X a Series S.

Online hra

Jak jsme již řekli, tak na živu tuto hru udržuje právě online mód, kde si nakupujete nemovitosti, auta a máte tady své kamarády, se kterými budujete jeden tým. Můžete hrát až se 30 hráči. Jsou zde mise, deathmatch mód, závody, loupeže, krádeže tzv. heisty.

Hra GTA 5 překonala veškeré rekordy v prodejnosti a stála se nejrychleji prodávanou hrou. Na Metacriticu hra dostala 97 bodů ze 100.

Čeština do GTA 5 a problémy s Online hrou

Do hry jsou různé módy i čeština. U češtiny si dávejte pozor, protože online mód si ověřuje změny v souborech, takže poté nemůžete hrát online mód.

Doporučujeme hrát s CZ hru pro jednoho hráče a následně hru přeinstalovat a začít hrát online mód.

Do prodeje se pak dostaly dvě varianty her a to standardní verze GTA 5 nebo GTA 5 Premium Online Edition, kde obdržíte navíc i peníze, pro lepší začátek v GTA online.

  • Grafika
  • Zábava
  • Cena
4.5

Summary

GTA 5 je skvělá hra to zájmena v oblasti Online, kde je stále hodně hraná a neustále Rockstar přidává nový obsah, události, které plníte a další zajímavosti. Hra je po grafické stránce na špici.