Hra na PC The Ascent

Herní sucho trvá a pořádné herní pecky uvidíme asi nejblíže k říjnu tohoto roku. Nicméně v červenci vyšla hra The Ascent, která není vůbec špatná a po světě sbírá vysoké hodnocení. Jde totiž o kyberpunkovou zábavu s RPG prvky.

Jde o hru pro jednoho a více hráčů. Záleží, jestli chcete hrát s kamarády v kooperaci nebo ne. Vydáváte se na planetu Veles, kde jako hlavní hrdina vyhledáváte lepší život. Nicméně cena za lístek, který jste zaplatil za tento nový život je tak astronomický, že byste dřív zemřeli, než ho splatili. Společnost, která vlastní obrovské město, kde se nyní ocitáte, se nazývá Ascent Group a nyní je to váš domov. Pracujete ve špatných podmínkách v nebezpečné práci a to jen kvůli toho, abyste dluh zaplatili.

Osmdesáté léta a kyberpunkový svět

Hra je usazena do dob osmdesátých let s kombinací budoucnosti a sci-fi prvky. Ve hře potkáte létající auta, zábavné NPC jednotky a zároveň hezkou grafiku. Nicméně samotné ovládání vašeho hrdiny je z ptačí perspektivy a nejde tedy o FPS hru.

Ve hře jsou však jednotlivé lokace opravdu propracované, ať už jdete do kasina, nočního klubu, obchodu se zbraněmi a jinými. Máte zde spoustu možností, jak si hru nastavit a připravit se pro kyberpunkový zážitek.

Kooperace

Hrát můžete sami nebo se třemi kamarády v kooperaci. Zabíjejte nepřátele s brokovnicemi, házejte po nich granáty a sestřelte je třeba i rotačním kulometem, pokud to bude potřeba.

Své hrdiny můžete různě oblékat a dávat jim spoustu zbraní. Váš charakter je v průběhu hry stále lepší a lepší.

Hra je hodně o akci, takže budete opravdu sestřelovat různé gangstery, korporátní vojáky (ti co vlastní město) a jiné protivníky. Jsou zde však i klidná místa, kde se ocitáte v sociálním hubu, kde budete třeba nakupovat, komunikovat s NPC jednotkami a prozkoumávat toto město.

Hra je pouze anglicky

Nevýhodou může být to, že je hra anglicky, takže jelikož se jedná o RPG, kde je trošku důležitější příběh, tak musíte vědět, jak odpovídat, abyste následně věděli, co čekat. Je možné, že do budoucna se nějaký fanoušek odhodlá hru přeložit, ale oficiální překlad nečekejte.

  • Grafika
  • Zábava
  • Hratelnost
4

Popis

Jedná se o výbornou hru The Ascent, která vyšla na konci července 2021 a odehrává se ve městě korporace, která vydělává na obyčejných lidech.