Battlefield 2042 bude podporovat crossplay mezi PC a konzolemi

DICE pracuje na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S verzi s možností mezi všemi těmito zařízeními hrát. To znamená PC hráč potká PS a Xbox hráče. EA hovoří o tom, že se firma DICE poohlíží po této podpoře a otestuje ji v Battlefield 2042. EA také říká, že v rámci alpha verze, která je pouze na pozvánku, tak tuto možnost hráčům nabídnou již toto léto.

Co víc krom klasického crossplay mezi jednotlivými platformami, tak tady máme i podporu, že veškerý postup hrou můžete přenášet mezi platformami. Pokud tedy máte PC a pak se rozhodnete hru hrát na PlayStationu, tak o svůj postup nepřijdete. Pokud si PC hráč nepřeje hrát s konzolovými, tak se jednoduše odhlásí a budou nabídnuty pouze hráči stejné platformy.

Jediné, co odstranit nebudete moct, tak jsou hráči s chytrou inteligencí, tedy klasičtí boti, kteří na serveru budou a to jak pro platformy PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Konzoloví hráči budou mít podporu 64 hráčů a PC hráči 128 hráčů.

Battlefield 2042 dorazí na trh 22. října a pravděpodobně právě s crossplay funkcí. Ve hře bude zcela nový mód Ripple Effect, který se příští týden představí na EA Play.