Hades II: Překvapivé vydání pokračování populárního dungeon crawleru

Studio Supergiant Games včera večer bez předchozího oznámení překvapilo herní komunitu, když nečekaně vypustilo do světa očekávané pokračování rogue-like dungeon crawleru Hades II. Tento titul navazuje na úspěšný první díl z roku 2018, který byl oznámen v prosinci 2022 během prestižní akce The Game Awards. Po několika měsících uzavřeného testování, které naznačovalo blízké vydání, se hra nyní objevila v programu předběžného přístupu na platformách Steam a Epic Games Store, kde je možné ji zakoupit za 29 eur.

Během prvních hodin po vydání získal Hades II přes 3 tisíce recenzí, z nichž celých 98 % je kladných. Tento ohromující počet pozitivních hodnocení ukazuje, že pokračování má potenciál navázat na úspěch svého předchůdce. Vývojáři plánují, že hra zůstane v early access fázi až do konce tohoto roku, což naznačuje, že bude dále polírována a rozšiřována o nové funkce.

Nová ukázka hry, kterou vývojáři zveřejnili ke slavení vydání, přináší pohled na vylepšenou grafiku a inovativní herní mechaniky, které Hades II nabízí. O možných verzích pro herní konzole zatím Studio Supergiant Games neinformovalo, což nechává prostor pro spekulace a očekávání v herní komunitě.