Nová kapitola Max Caulfield v „Life is Strange: Double Exposure“

Čekání je u konce a fanoušci série Life is Strange mohou očekávat opravdu zásadní novinku. Dne 29. října přichází na PC, PlayStation 5 a Xbox Series S|X další díl této populární videoherní série, který nese název Life is Strange: Double Exposure. Tento titul přinese návrat oblíbené postavy Max Caulfield, kterou si mnozí pamatují z prvního dílu vydaného v roce 2015.

Na rozdíl od předchozích her, tentokrát Max přichází o svoji schopnost manipulovat s časem. Tento zajímavý zvrat nastává, když se pokusila zachránit svou kamarádku Safi, která byla ve své realitě zavražděna. Během svého zásahu neúmyslně otevřela cestu do alternativní časové linie, kde Safi stále žije. Nová mechanika hry nyní umožňuje Max přecházet mezi různými časovými linkami místo toho, aby čas pouze pretáčela.

Tato schopnost měnit časové linie přináší množství originálních hádanek, jejichž řešení může ovlivnit události v dalších dimenzích. Hráči tak musí být ostražití a všímat si i těch nejmenších detailů, jelikož každý krok může mít nečekané důsledky.

Nadcházející titul rovněž nabízí vývojářský stream, kde se můžete dozvědět další podrobnosti o hře a zhlédnout 15 minut z gameplaye. Přestože hra bude zpočátku k dispozici pouze pro vybrané konzole, verze pro Nintendo Switch je plánována na pozdější termín.