Nová Resident Evil hra od Capcomu tento rok: Co můžeme očekávat?

Capcom každý rok vydává minimálně jednu Resident Evil hru a letos tomu nebude jinak. I když zatím není jasné, která z her Resident Evil je připravená k oznámení a vydání ještě tento rok, můžeme se těšit na vzrušující novinky.

Nedávno se mluvilo o Resident Evil 9, o kterém už máme první informace. Podle leakera Dusk Golem se však této hry letos nedočkáme. Podle jeho informací byl vývoj zpožděn a vydání hry se posouvá až na rok 2025, možná dokonce 2026. Capcom by tedy mohl hru vydat nejdříve příští rok.

Je známo, že Capcom své Resident Evil hry vydává vždy začátkem roku. Předpokládáme, že pokud RE9 není připraven na vydání letos, vyjde až na jaře 2025.

Dusk Golem také předpovídá, že ve vývoji není remake Resident Evil 1, jak se dříve spekulovalo. Capcom však údajně pracuje na dvou jiných hrách z tohoto univerza: Resident Evil Zero a Code Veronica.

Resident Evil Zero vyšla původně v roce 2002 a sleduje příběh Rebeccy Chambers a Billyho Coena. Resident Evil – Code: Veronica vyšla v roce 2000 a hlavními postavami byli Claire Redfield a Chris Redfield, přičemž příběh se odehrával tři měsíce po Resident Evil 2.

Důvěryhodnost Dusk Golema je diskutabilní, často své předpovědi mění, takže všechny informace berte s rezervou.