Nové výzvy na cizí planetě: Stranded: Alien Dawn představuje tropickou oblast Saltu

Stranded: Alien Dawn přináší novou aktualizaci, a s ní i novou oblast, ve které budou muset hráči přežít – Saltu. Saltu je tropická oblast plná nových výzev, a to i pro nejzkušenější přeživší.

Saltu představuje horké a vlhké prostředí, které s sebou nese řadu záludností. Ačkoli zde není třeba topivo ani těžké oblečení, vedro znamená, že vše, včetně jídla, se rychle kazí a udržování chladu v místnosti spotřebuje více elektřiny. Přírodní podmínky jsou zde rovněž měnící se – namísto zimy tu máme období dešťů a sucho, které může zničit úrodu.

Další výzvou jsou nové tropické choroby, které mohou kolonisty zastavit na jejich cestě za přežitím. Tyto nemoci lze zastavit pouze pomocí antibiotik. Kromě toho se hráči musí vyrovnat s nákazou, která zabíjí rostliny, pokud nejsou nakažené vytrhány.

Hra Stranded: Alien Dawn, která kombinuje prvky her jako RimWorld, The Sims a tower defense, nás zaujala již při svém vydání v loňském roce. „Hra sice nedosahuje hloubky RimWorldu, ale i tak nabízí mnoho komplexnosti v oblasti technologie, budování základen a správy kolonistů,“ řekl Chris Livingston v našem článku o této hře.

Pro ty, kteří preferují boj, Saltu nabízí nová hmyzí hnízda. Tito nepřátelé hnízdí na jednom místě a jejich zničení přináší cenné zásoby křemíku.