Obdorní kultovní klasiky Zaklínač 3 se prodalo 50 milionů kopií

V posledním videu prezentujícím finanční výsledky společnosti CD Projekt za první čtvrtletí tohoto roku, Piotr Nielubowicz, finanční ředitel společnosti, oznámil, že se hra Zaklínač 3 stala hitem, který se prodal více než 50 milionůkrát. Tento úspěch umístil CD Projekt mezi deset nejprodávanějších videoher v historii.

Nielubowicz také sdělil, že celá série Zaklínač dosáhla prodeje 75 milionů kopií. To předznamenává slibnou budoucnost pro CD Projekt a jeho nadcházející projekty v zaklínačském univerzu. Společnost se také zaměřuje na rozšíření pro hru Cyberpunk 2077 s názvem Phantom Liberty. Přípravy na komunikační kampaň jsou v plném proudu a rozšíření se představí na nadcházejícím Summer Game Festu.

Finanční výsledky společnosti také ukázaly velký úspěch. Tržby za první tři měsíce roku 2023 činily 175 milionů zlotých (asi 41,5 milionu USD), což vedlo k čistému zisku ve výši 70 milionů zlotých (asi 16,5 milionu USD). Největší část příjmů společnosti CD Projekt pochází stále z prodeje hry Cyberpunk, ale Zaklínač 3 na konzole nové generace zažil také silné čtvrtletí.

CD Projekt se také soustředí na dlouhodobé projekty, jako je nová zaklínačská trilogie a restartovaný projekt Zaklínač s kódovým označením Project Sirius. Navíc pracuje na pokračování hry Cyberpunk 2077 s názvem Project Orion. I když datum vydání těchto projektů zatím není známo, fanoušci mají na co se těšit.

CD Projekt si může být jistý svou budoucností díky obrovskému úspěchu Zaklínače 3 a rostoucí popularitě jejich dalších projektů. Očekává se, že společnost bude pokračovat ve svém vývoji a nabízet hráčům kvalitní zážitky i nadále.

Kolik kopií se prodalo hry Zaklínač 3?

Hra Zaklínač 3 se prodala více než 50 milionůkrát.

Jaké jsou prodejní čísla celé série Zaklínač?

Celá série Zaklínač se prodala ve 75 milionech kopií.

Jaké jsou plány společnosti CD Projekt na budoucnost?

CD Projekt pracuje na nové zaklínačské trilogii, restartovaném projektu Zaklínač s kódovým označením Project Sirius a pokračování hry Cyberpunk 2077 s názvem Project Orion.