Pokud Valve neudělá remake Team Fortress 2, tak módeři ano

Není žádným překvapením, že Team Fortress 2 v roce 2021 moc netáhne. Dokonce i samotné aktualizace hry nejsou tak časté a vlastně by se dalo jen říct, že hra je v takovém udržovacím módu, až to vypadá, že Valve čeká, kdy hru nebude nikdo hrát.

Namísto čekání na Valve, než se odhodlá investovat energií i peníze do své hry, tak se tým móderů Amper Software rozhodlo, že budoucnost hry Team Fotress 2 vezmou do vlastních rukou a to s projektem Team Fortress: Source 2, který právě předělává hru do aktualizovaného Source 2 engine (stejný používá Dota 2, Half-Life: Alyx, Dota Underlords).

Cílem je tedy udělat remake, vylepšit, upravit a vytvořit tak novou plnohodnotnou zábavu Team Fortress na Source 2 enginu. Nicméně projekt je to velký, kdy bude potřeba předělat každou jednu mechaniku ve hře, avšak módeři si věří.

Na projektu se podílí celkem 20 dobrovolníků z různých odvětví.

Mód je však stále v prvotních částech vývoje a bude to opravdu náročná cesta. Je zde prý hodně elementů, které se nedají tak jednoduše převést z původního Source 1 enginu a musí být opraveny nebo kompletně předělány a jde o částicové efekty, objektové stínování a další.