Propuštění v týmu Hearthstone: Co se skutečně stalo?

Společnost Activision Blizzard potvrdila propuštění „malého počtu“ zaměstnanců z týmu Hearthstone. Tato informace se objevila na LinkedIn, kde bývalí zaměstnanci Blizzardu sdíleli své zkušenosti s propouštěním.

Jeden z nich, inženýr nástrojů Hunter C., po 18 a půl letech ve společnosti napsal: „Tým Hearthstone je zřejmě restrukturalizován a moje role inženýra nástrojů již není potřeba.“ Další postižený, senior producent Joe Belousek, uvedl: „Dnes jsem byl po dvou letech nečekaně propuštěn z týmu Hearthstone.“

V prohlášení pro server PC Gamer zástupce Activision Blizzard uvedl: „V týmu Hearthstone byly provedeny organizační změny; v důsledku toho se malý počet rolí stal nadbytečným.“

Ačkoliv přesný počet propuštěných zaměstnanců nebyl oficiálně potvrzen, Ethan Gach z Kotaku na Twitteru uvedl, že podle jeho zdrojů bylo propuštěno 10 zaměstnanců.

Hearthstone, který byl spuštěn v roce 2014, byl pro Activision Blizzard obrovským hitem. Avšak vzestup konkurenčních karetních her poněkud ztlumil jeho popularitu. Přesto zůstává jedním z klíčových hráčů v tomto žánru.

Hunter C. však dodal, že podle jeho informací se Hearthstone stále daří. „Zrovna nedávno se na týmové schůzce pochlubili, jak dobře si vedeme,“ napsal.