„Horor CGA grafiky ve hrách pro PC“

"Horor CGA grafiky ve hrách pro PC"

Počátky počítačových her byly bezesporu hrozné, a to díky grafické kartě prvních barevných grafik na PC – CGA graphics. Když se dnes podíváme na nejlepší grafické karty současnosti, zdá se nám téměř neuvěřitelné, jaký rozdíl je mezi jejich výkonem a technologií herních konzolí. Nvidia byla tehdy teprve ve svých počátcích a obraz na obrazovce s CGA grafikou ve 80. letech 20. století mohl být skutečně depresivní.

Zažil jsem sám pocit zklamání, když jsem si v tomto období zahrál hry na PC a místo pestrých barev jsem viděl jen nejasné zmatení purpuru a černé barvy. Jejich kvalita se dá srovnat s tím, když vám někdo servíroval plastovou večeři místo šťavnatého steak.

Kdo by si tehdy myslel, že se herní grafika posune tak daleko? Dnešní počítačové hry mají úchvatné vizuální efekty, které jsou téměř filmové kvality. Jak tedy můžeme docenit pokrok, který se od doby CGA grafiky udělal?

Pokud máte chuť se podívat na historický obrázek CGA grafiky a přečíst si více o tématu, doporučuji navštívit tento odkaz. Další zajímavé články najdete na stránkách PCGamesN, například o nejlepších grafičkých kartách, nejlepších herních PC nebo nejlepších SSD pro hraní her.

FAQ:
1. Co je CGA grafika?
CGA grafika je počítačový formát barevných grafik, který se poprvé objevil na PC v 80. letech minulého století. Jednalo se o první barevnou grafickou kartu pro PC, která však měla velmi omezené možnosti a výsledné zobrazení bylo často velmi nepřehledné.

2. Jak se liší dnešní grafika od CGA grafiky?
Dnešní grafika je na úplně jiné úrovni než CGA grafika. Moderní grafické karty umožňují renderování úchvatných vizuálních efektů s vysokým rozlišením a detaily, které jsou téměř filmové kvality. Naopak CGA grafika byla velmi jednoduchá a omezená.

3. Proč je důležité si připomenout CGA grafiku?
Je důležité si připomenout CGA grafiku jako součást historie počítačových her a technologií, abychom mohli ocenit pokrok, který od té doby byl udělán. Navíc nám to připomíná, jak daleko jsme od té doby technologicky pokročili.

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/cga-graphics