Jak zjistit, jestli PC zvládne danou hru?

Je to víceméně neustály boj o to, aby byly veškeré HW požadavky pro danou hru transparentní. Někteří vývojáři uvádějí i to, co potřebujete pro spuštění hry při 4K rozlišení na ultra detaily s ray tracing a DLSS. Někteří píšou pouze minimální a doporučené, a to ještě tak, že lidé většinou vůbec neví, co mají v PC a tedy nedokážou jednotlivé parametry porovnat. Z toho důvodu byl vytvořen server, který otestuje vaše PC a dokáže to porovnat s parametry uvedené u hry, ale i to není úplně 100%.

Jak si tedy ověřit, že PC hru zvládne?

  • Navštivte server systemrequirementslab.com
  • Do vyhledávače 1) napište název hry, kterou si chcete koupit
  • Klikněte na tlačítko 2)
  • V případě, že nemáte nainstalovanou v PC aplikaci od systemrequeirementslab, tak si ji stáhnete (budete vyžádání) a následně se test provede znovu, akorát už s vyhodnocením
  • Test je rozdělen na záložky minimální a doporučené

Pro vás bude vždy směrodatné, jestli chcete hru rozjet, tak minimální požadavky, kde nesmí být křížek, ale fajfka.

  • Rozhodně se dívejte na grafiku, která musí být zelené (jednotlivé grafiky obsahují technologie a verze shaderů, bez kterých není možné hru rozjet). Pokud máte notebook a integrovanou grafiku, tak je možné, že test vyhodnotí špatně a zapíše zde pouze dedikovanou RAM, avšak taková grafika má sdílenou paměť s RAM s čímž neumí program pracovat Pokud vidíte křížek u Dedicated Video RAM, tak se poté raději obraťte na podporu TBgames.cz
  • Co se týče procesoru, tak zde je důležité vědět, jaké procesory mají které technologie. Z naší zkušenosti hra funguje i když je zde křížek nicméně všechny nové hry musí mít procesor minimálně Intel Core i3,5,6,7 a to od verze 2500 a výše například Core i3-2XXXX atd.
  • Operační systém není až tak směrodatný. Většina lidí v dnešní době má 64-bit systém. Nové hry vyžadují 64-bit systém. Takže pokud hrajete nějakou hru od roku 2010 a výše, tak se ujistěte, že máte 64-bit systém a ne 32-bit (ty se dávaly u starších PC s malou RAM, jelikož takový systém umožňuje pouze 4GB paměti včetně video paměti na grafice). 32-bit systém je tak určen pro velmi staré hry.
  • Volné místo na disku je důležité, abyste hru měli kde stáhnout a nainstalovat. U nových her si připravte okolo 100 GB, starších her tak 5 – 8 let zpět cca 40 – 60 GB a u těch ještě starších stačí cca 20 GB. Taková hra GTA 5 z roku 2014 potřebuje minimálně 115 GB úložiště.

Internetový obchod TBgames.cz má u každé hry tento test v sekci důležité informace ke hře, kde je jak test, tak i postup i případný postup, pokud požadavky nevyhovujete. Zároveň je tady návod pro aktivaci dané hry, který je vždy podrobný a pokud je aplikace anglicky, tak je i na obrázkách přeložen.